Norvegų kalba
Ambio Helse AS siūlo susipažinti su įvairiais būdais, kaip galima išmokti norvegų kalbą

Nemokami kalbos kursai
www.ntnu.edu/now


Kursai grupėse
http://www.lertman.lt/


Norvegu24.lt
norvegu24.lt


Kursai grupėse
www.mokslonamai.lt/kalbu-kursai/norvegu-kalbos-kursai


Edukacinė bendrovė – Kalba.Lt
http://www.kalba.lt/kalbu-kursai/norvegu-kalbos-kursai-suaugusiems-grupese/


Norvegų kalbos blog’ai

www.mokslonamai.lt/blogas/norvegu-k
blog.norvegu24.lt
www.mokslonamai.lt/blogas/kaip-mokytis

 

Radote kitą Jums priimtiną užsienio kalbų mokyklą, mokytoją ar savo metodą ir būdą kaip išmokti norvegų kalbos? Linkime sėkmės mokantis, o išmokus norvegų kalbą laukiame Jūsų prisijungiant prie AMBIO HELSE AS komandos!

Jei kyla klausimų, susisiekite su AMBIO HELSE.

 

Autorizacija Norvegijoje
https://helsedirektoratet.no/autorisasjon-utdanning-og-godkjenning

 

Praktinė Norvegijos viešųjų įstaigų informacija

Norvegijos kompanija AMBIO HELSE AS turi daug projektų visoje Norvegijoje, todėl slaugytojai įdarbinami pasirašant tik norvegišką darbo sutartį.
Visi AMBIO HELSE AS dirbantys slaugytojai iš Lietuvos gauna tokį patį atlyginimą ir socialines garantijas kaip ir Norvegijos pilietybę turintys slaugytojai.

Sužinokite savo teises!
Praktinė viešųjų įstaigų informacija pateikta Integracijos direktorato (IMDi) puslapyje http://www.nyinorge.no/lt/

Jei kyla klausimų, susisiekite su Ambio Helse

 

Mokesčių grąžinimas, išmokos, Helfo

Mokesčių grąžinimas Norvegijoje
Kiekvienas Norvegijoje dirbantis ar dirbęs asmuo turi galimybę susigrąžinti permokėtus mokesčius už praėjusius 3 metus. Norvegijos mokesčių inspekcija (Skatteetaten) ne visuomet automatiškai pritaiko visas mokesčių lengvatas, kurios mokesčių mokėtojams priklauso.

UAB Skatt tikslas – pagal Norvegijoje galiojančius įstatymus padėti mokesčių mokėtojams susigrąžinti maksimalias permokėtų mokesčių sumas. Visais mokesčių klausimais UAB Skatt konsultuoja nemokamai. Daugiau informacijos rasite: www.skatt.lt/paslaugos/mokesciu-grazinimas

 

Išmokos už vaikus iki 18 m. amžiaus Norvegijoje
Kiekvienas Norvegijoje dirbantis asmuo turi teisę į išmokas už vaikus iki 18 m. amžiaus. Išmokas galite gauti nepriklausomai nuo to, jūsų vaikai gyvena Norvegijoje ar Lietuvoje. Skiriamos kelios išmokų rūšys:

  • Barnetrygd – išmokos (970 kr/mėn.) skiriamos vaikams iki 18 m., kai bent vienas iš tėvų dirba Norvegijoje. Išmokos pradedamos mokėti sekantį mėnesį nuo vaiko gimimo arba vieno iš tėvų darbo Norvegijoje pradžios datos. Yra galimybė šias išmokas susigrąžinti už 3 praėjusius kalendorinius metus. Vaikui suėjus 18 metų, išmokų už praėjusį laikotarpį nebeatgausite.
  • Kontantstøtte – išmokos (6000 kr/mėn.) skiriamos vaikams nuo vienerių iki dvejų metų, jeigu jie nelanko darželio tuo metu. Išmokos mokamos max 11 mėnesių. Atgaline tvarka šias išmokas galima susigrąžinti už 3 praėjusius mėnesius.
  • Utvidet barnetrygd – išmokos (1940 kr/ mėn.) skirtos vienišiems tėvams.

 

UAB Skatt gali jums padėti susitvarkyti visas šias išmokas. Taip pat UAB Skatt teikia pagalbą tvarkant Motinystės/Tėvystės išmokas (dekretą) bei vienkartinę išmoką gimus vaikui. Daugiau informacijos rasite: www.skatt.lt/paslaugos/ismokos-uz-vaikus

 

Helfo E106 forma

Ši forma patvirtina Norvegijoje turimą AMBIO HELSE AS slaugytojų iš Lietuvos sveikatos draudimą ir suteikia teisę asmeniui gauti nemokamas medicinos paslaugas Lietuvoje. Helfo E106 forma išduodama Norvegijoje dirbantiems AMBIO HELSE AS slaugytojams, kurių «gyvenimo centras» yra Lietuvoje – paprastai tai Lietuvoje gyvenanti šeima (sutuoktinis ir/ar nepilnamečiai vaikai). Daugiau informacijos rasite: https://www.skatt.lt/paslaugos/e106-e104-forma/

Ambio Helse AS darbuotojams UAB Skatt taiko 20% NUOLAIDĄ mokesčių grąžinimo ir išmokų už vaikus tvarkymo paslaugoms. Su UAB Skatt susisiekti galite bet kuriuo jums patogiu metu el.paštu info@skatt.lt bei tel. +370 615 455 66. Konsultacijos nemokamos. www.skatt.lt

Ambio Helse AS informuoja, kad kiekvienas slaugytojas iš Lietuvos turi teisę ir galimybę taip pat savarankiškai bei nemokamai užpildyti dokumentus mokesčių grąžinimui, išmokoms už vaikus ir Helfo E106.